ZOO Wroclaw Wynik konkursu „ZOOprojektuj kampanię dla zwierząt”

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Wynik konkursu „ZOOprojektuj kampanię dla zwierząt”

2021-06-21
Wynik konkursu „ZOOprojektuj kampanię dla zwierząt”

Mamy to! Wraz z Outdoor jest Cool! AMS rozstrzygnęliśmy konkurs na projekt, promujący misję ZOO Wrocław i naszej Fundacji DODO! Laureatem II. edycji konkursu graficznego „ZOOprojektuj kampanię dla zwierząt” jest Maciej Skrzypczak. Gratulujemy!

Mamy to! Wraz z Outdoor jest Cool! AMS rozstrzygnęliśmy konkurs na projekt, promujący misję ZOO Wrocław i naszej Fundacji DODO!

Laureatem II. edycji konkursu graficznego „ZOOprojektuj kampanię dla zwierząt” jest Maciej Skrzypczak. Gratulujemy!

Jury konkursowe postanowiło wyróżnić również 3 inne prace. Wyróżnienia i karty roczne do zoo wędrują do: Doroty Atamanik, Igi Farnholz i Tomasza Kwiatkowskiego.

 

Laureat konkursu otrzyma nagrodę o wartości 5 240 zł w postaci bonu zakupowego do Centrum Handlowe Magnolia Park Wrocław o wartości 3 tys. zł oraz 2 tys. zł od firmy RSvend w formie pieniężnej i dwie karty roczne.

Wrocławskie zoo znane jest ze swojej działalności na rzecz ochrony zwierząt. Prowadzi hodowle zachowawcze wielu zagrożonych gatunków zwierząt. Wraz z Fundacją Dodo wsparło 37 projektów ochroniarskich na kilku kontynentach.

Tylko w ubiegłym roku wspólnie przekazały aż 615 tysięcy złotych na 24 projekty zlokalizowane głównie w Afryce i Azji.

Tak zrodził się pomysł na stworzenie graficznego emblematu, swoistego logotypu, który będzie wizualizacją tych wszystkich działań i wartości. Konkurs pod hasłem „ZOO i DODO na ratunek” ruszył 18 maja.

Dzięki współpracy z AMS Polska plakaty ze zwycięskim projektem, pojawią się na 50 citylightach w dużych miastach w Polsce.

Patronat nad konkursem objął Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. A jury konkursowemu za poświęcony czas:

Prof. Wojciech Pukocz – Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Dr Paweł Napierała – Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków, Mariusz Wszołek – zastępca dyrektora Instytutu Grafiki Uniwersytet SWPS, Karolina Bieniek, dyrektorka Fundacji Art Transparent, Joanna Gębal – Ilustratorka i graficzka, Radek Michalski – dyrektor Biura Promocji Urzędu Miejskiego w imieniu Jacka Sutryka, Prezydenta Wrocławia, Radosław Ratajszczak – Prezes ZOO Wrocław i Anna Mękarska – Prezeska Fundacji ZOO Wrocław DODO.

Dziękujemy również Jeremiaszowi Misiakowi i Artnova Foundation / Fundacja Artnova za pomoc.


Do przyszłego roku!

 

Partnerzy

Bootstrap Slider