ZOO Wroclaw Kanczyl srebrnogrzbiety

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Kanczyl srebrnogrzbiety

  Ochrona gatunkowa
Jest maleńki, zaledwie wielkości królika, a ostatni raz widziano go w 1990 roku. Wszyscy zastanawiają się, co się z nim dzieje?!? Każdy chciałby go poznać, w końcu jest taki unikalny…
Problem polega na tym, że jeśli jeszcze gdziekolwiek żyje, to w dzikich i niedostępnych zakamarkach Gór Annamskich na pograniczu Laosu i Wietnamu.
Pamiętacie Marcina? Przemierzał gąszcz dżungli w poszukiwaniu całkiem sporej saoli… jak na razie nie udało się jej spotkać. Tym razem chodzi o kanczyla srebrnogrzbietego (Tragulus versicolor), wyglądem przypominającego maleńkiego jelonka.
Kanczyl srebrnogrzbiety - zdjęcie z fotopułapki

Nasze zoo zasłynęło z hodowli kanczyli filipińskich (foto poniżej), zaangażowaliśmy się więc w poszukiwania ich srebrnogrzbietych krewniaków.
ZOO Wrocław wspiera finansowo wyprawę poszukiwawczą, organizowaną przez Global Wildlife Conservation: https://www.lostspecies.org/silver-backed-chevrotain

Wyprawa zakończyła się sukcesem: ODNALEZIONO KANCZYLE SREBRNOGRZBIETE W NATURZE! - Czytaj więcej.
Kanczyl filipiński

To niezwykle ekscytujące, prawda? Grupka zaangażowanych naukowców wyrusza w głąb nieprzeniknionej dżungli, narażając się na niebezpieczeństwa, tylko i właśnie po to, by stwierdzić, że kanczyl tam jest! Dzięki ich bezcennym doświadczeniom będzie można podjąć dalsze kroki w bliższym poznaniu gatunku i zastosowaniu właściwych metod jego ochrony. Ci naukowcy będą mogli wyruszyć dzięki naszej pomocy, a my możemy ich wesprzeć dzięki Wam, drodzy „zooodwiedzacze”. Dziękujemy!
WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider