Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

ZOO na ratunek

  Nasza działalność
Zobacz również: Ginące gatunki ptakówSri LankaPangolinyFauna FilipinFauna AustraliiRatuj nosorożceWilki w EuropieSaolaŚwineczce karłowatejSANCCOB i pingwinomFauna SaharyLaos i Witnam na bisŚwiatowy Dzień PingwinaFauna Laosu i WietnamuPingwiny afrykańskieŻółwie filipińskieNa ratunek gadom
ZOO na ratunek

ZOO na ratunek, to otwarte spotkania poświęcone działaniom na rzecz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt.
Wielu gatunkom zwierząt grozi wymarcie. Stąd potrzeba ich ratowania poprzez m. in. hodowle zachowawcze w ogrodach zoologicznych. Wrocławskie zoo angażuje się także w działania ochroniarskie prowadzone in situ, czyli w środowisku naturalnym. Pracownicy naszego zoo, jako wolontariusze w organizacjach pozarządowych w różnych zakątkach świata, ratują zwierzęta w miejscu ich występowania.

Na spotkaniach pt. ZOO NA RATUNEK pragniemy przybliżyć problematykę ochrony gatunkowej a także podzielić się wiedzą i doświadczeniami naszych pracowników.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w sali konferencyjnej na terenie Afrykarium. Aby wziąć udział należy wpłacić darowiznę (minimum 10 zł) na konto: 98 1020 5226 0000 6902 0529 7371 z odpowiednim dopiskiem nawiązującym do tematu spotkania.


Każda osoba, która wpłaci minimum 10 zł na dany cel wchodzi w tym dniu na teren zoo bezpłatnie.

Do tej pory spotkania poświęcone były m.in.:
  1. żółwiom leśnym z filipińskiej wyspy Palawan i akcji ratowania niemal 4 000 osobników odebranych przemytnikom i przekazanych fundacji KATALA,
  2. pingwinom tońcom, które ratuje fundacja SANCCOB,
  3. endemicznym gatunkom Wietnamu i Laosu,
  4. faunie pustyni saharyjskiej oraz poszukiwaniu na pustyni ssaków morskich.
  5. wilkom wraz ze Stowarzyszeniem dla natury Wilk.
WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider