Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Znamy imiona pingwinków!

2017-05-09
Znamy imiona pingwinków!

Ogłoszony z okazji Dnia Pingwina [25 kwietnia] konkurs właśnie dobiegł końca, a my znamy już szczęśliwych zwycięzców i imiona naszych 5 małych pingwinków!

Przypomnijmy zatem – zadanie konkursowe polegało na zaproponowaniu imion dla 5 pingwinich piskląt, które przyszły na świat jesienią 2016 roku. Do całej akcji zaprosiliśmy media, które pomogły nam pozyskać propozycje od swoich odbiorców.

Finalnie otrzymaliśmy 20 propozycji imion od 10 redakcji mediów ogólnopolskich oraz regionalnych, a dokładniej:

Z tej puli imion 870 fanów naszego profilu na Facebooku wybrało, ich zdaniem, najbardziej pasujące do naszych maluchów. Tym samym jest nam niezmiernie miło powitać w naszym ZOO pingwinich chłopców:

  1. Chuck (radio Polskie Radio Wrocław),
  2. Henio (portal Onet.pl),
  3. Migotka (gazeta Fakt)
  4. Halinka (tv Polsat News),
  5. Gwin (tv TVN24).

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do spotkania z naszymi maluchami zoo!

Światowy dzień pingwina to okazja do tego, aby przypomnieć, że nasi milusińscy są gatunkiem zagrożonym wyginięciem w środowisku naturalnym – Afryka. Nasze zoo, wraz z Fundacją DODO, wspiera jedną z najbardziej efektywnych organizacji na świecie ratujących zwierzęta w ich środowisku naturalnym – SANCCOB. Co roku, w imieniu darczyńców, adoptujemy pisklęta uratowane przez tę organizację. Dzięki zaangażowaniu mediów i wielkim sercom darczyńców adoptowaliśmy już 43 pingwiny, które po odchowaniu wróciły do środowiska naturalnego. I tak, gdzieś po wodach Atlantyku, pływa Kowalski, Pysia, Malak Junior czy Pik-Pok.

Chcąc wesprzeć ratowanie pingwinów przylądkowych w ich środowisku naturalnym wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji DODO podając również adres e-mail:

89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem: darowizna PINGWINY jan.kowalski@…pl.

Zebrane do końca maja 2017 pieniądze zostaną w całości przeznaczone na adopcję piskląt. Dla pierwszych 3 darczyńców, którzy przekażą, co najmniej 150 zł, DODO przewiduje niespodzianki…


SANCCOB logoFundacja SANCCOB (Południowoafrykańska Fundacja Ochrony Ptaków Przybrzeżnych) jest wiodącą organizacją non-profit, która ratuje chore, odrzucone i ranne pingwiny afrykańskie oraz inne zagrożone gatunki ptaków morskich, a co bardzo ważne - również te jeszcze niewyklute. Głównym zagrożeniem dla pingwinów Południowej Afryki jest zanieczyszczenie ich naturalnego środowiska przez ropę. Ptaki ubrudzone olejem, nie mogą pływać, przez co nie mogą zapolować, a co za tym idzie nie są w stanie zapewnić sobie, ani swojemu potomstwu wyżywienia.

Partnerzy

Bootstrap Slider