Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Weekendy majowe w zoo...

2017-05-05
Weekendy majowe w zoo...

Baby boom trwa w najlepsze, ale to nie koniec nowinek z naszego zoo!

Przez cały kwiecień notowaliśmy kolejne narodziny w naszym zoo, niemal każdego dnia. Najwięcej maluchów można spotkać w Dziecińcu - doliczyliśmy się ich niemal 30! Są to kozy karpackie i karłowate, owce wrzosówki, świniarki, św. Jakuba, kameruńskie i osiołki domowe.

Doczekaliśmy się również trzech świnek rzecznych, trzech lemurów katta i trzech jeżozwierzy oraz maluchów: jelenia Alfreda, walabii, oryksa szablorogiego, arui libijskiego czy krasek płowobrzuchych.

Na dociekliwych i spostrzegawczych zwiedzających czeka również mała kuna żółtogardła, ale dość trudno ją wypatrzeć. Obok zamieszkały ponownie jedne z najpiękniejszych i najinteligentniejszych papug – kea, po remoncie woliery.

Najnowszym nabytkiem jest mała zebra Chapmana, która przyszła na świat 3 maja.

Jednak to nie koniec nowinek, bo oto na wybiegi zewnętrzne powróciły ptaki, w tym pingwiny przylądkowe, które natychmiast poczuły się jak w domu i złożyły 27 jaj. Poza pingwinami można odwiedzić „zakątek ptasi” mijając po drodze stawy z łabędziami, gęsiami i kaczkami. Przystając przy nosorożcach indyjskich proszę zwrócić uwagę nie tylko na gibony czapniki czy mundżaki chińskie, ale też na niezwykłe marabuty. Po drodze do rysi i niedźwiedzi brunatnych warto zatrzymać się przy pelikanach, które powróciły na staw po przerwie zimowej.

Z Afrykarium też mamy nowinkę! Oto połączono wszystkie hipopotamy nilowe na wybiegu. Zumba jest w siódmym niebie, bo może skakać teraz po Rumbie, Salsie i Valecku. Uwaga, zbliżają się pierwsze urodziny naszej królewny!
Odwiedzając oceanarium warto zajrzeć do komnaty Kapitana Nemo, tam można obejrzeć wystawę związaną z naszym najnowszym projektem dotyczącym lokalnej bioróżnorodności - Co w trawie piszczy?

W Terrarium w inkubatorze czeka kilka jaj różnych żółwi, ale pierwsze okazały się gekony. Wykluły się małe gekony czarnoplamy i płaczący.

Miłośników ryb zapraszamy nie tyko do Afrykarium i Odrarium, ale również do Akwarium, gdzie od zaledwie kilku dni można podziwiać nowe akwarium z piraniami o pojemności 2,5 tys. litrów.

Nowością jest szyba przy wybiegu likaonów, dzięki której można z bliska podziwiać te zwierzęta.

Partnerzy

Bootstrap Slider