ZOO Wroclaw Pawilon edukacyjny
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Pawilon edukacyjny

  Edukacja
Obok wejścia głównego do zoo znajduje się pawilon bez zwierząt. Został otwarty 18 grudnia 2015 roku. Nosi nazwę "Klimat, Zwierzęta, Ludzie" i poświęcony jest kwestiom zmian klimatu oraz ich wpływie na bioróżnorodność obszarów polarnych.
Tematem pawilonu jest także wpływ zachowań konsumenckich (negatywnych i pozytywnych) na  klimat, co przyczynia się do utrzymania bądź zachwiania bioróżnorodności wspomnianych obszarów. Jest to pierwszy w zoo pawilon bez zwierząt, ale za to wypełniony instalacjami i stanowiskami interaktywnymi, które służą samodzielnemu zdobywaniu wiedzy. Koncepcja wystawy została opracowana tak, aby powiązać ją tematycznie z kampanią na rzecz ochrony obszarów polarnych „Dwa bieguny - cały świat” (EAZA Campaign "Pole to pole"), zrealizowaną pod auspicjami Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, którego członkiem jest ZOO Wrocław.
Pawilon Klimat, Zwierzęta, Ludzie

Pawilon powstał w ramach projektu pn. "Edukacja ekologiczna w zakresie ochrony różnorodności biologicznej w obliczu zmian klimatycznych, realizowana zgodnie z misją wrocławskiego ogrodu zoologicznego", który korzysta z dofinansowania pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Zapraszamy do zapoznania się z kampanią "Dwa bieguny, cały świat" na stronach ZOO Wrocław i EAZy, serwisem projektu www.2bieguny.pl, a także profilem na facebooku.
WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider