Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Edukacja

Zobacz również: Zajęcia edukacyjneZOOQuestKampaniePoszukiwacze wiedzyKonkursyPawilon edukacyjnyMateriały edukacyjne dla nauczycieli i opiekunówGłównymi celami ogrodu zoologicznego są: ochrona gatunków zagrożonych wyginięciem i upowszechnianie wiedzy z ekologii, biologii, ochrony środowiska i behawioru zwierząt. Cele te realizowane są na wiele różnych sposobów. Jednym z nich są zajęcia edukacyjne, prowadzone przez cały rok, zarówno na terenie ZOO, jak i w sali wykładowej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na ten temat w zakładce zajęcia edukacyjne.

Edukacja realizowana jest także poprzez kampanie na rzecz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt. Głównym organizatorem kampanii jest EAZA - Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, którego członkiem jest ZOO Wrocław.
Aktualna kampania 2016/17 poświęcona jest ochronie lokalnej bioróżnorodności LET IT GROW CAMPAIGN, czyli CO W TRAWIE PISZCZY. Głównym jej celem jest edukacja ekologiczna nt. ochrony zespołów przyrodniczych, cennych gatunków zwierząt i roślin, występujących lokalnie w naszym kraju i regionie. Stałym elementem kampanii są różne konkursy, które realizowane są w ciągu dwóch lat trwania kampanii. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa, gdyż można wygrać cenne nagrody.

PROJEKTY EDUKACYJNE

Projekt Szkoła w mieście
ZOO Wrocław jest uczestnikiem projektu "Szkoła w mieście" od początku, czyli od 2012 roku. Realizujemy zajęcia edukacyjne dla wszystkich placówek oświatowych z gminy Wrocław, uczestniczących w projekcie. Prowadzimy niecodzienne lekcje o tematyce przyrodniczej, biologicznej, ekologicznej, geograficznej oraz innych przedmiotów pokrewnych, w oparciu o podstawę programową danej grupy wiekowej. W zależności od tematu, zajęcia odbywają się przy wybiegach zwierząt, w pawilonach oraz dwóch salach edukacyjnych.

Dodatkową korzyścią jest możliwość zwiedzania całego zoo, łącznie z Afrykarium. Zachęcamy do skorzystania z zajęć prowadzonych przez pracowników Sekcji Marketingu i Edukacji lub do przeprowadzenia lekcji samodzielnie, przez nauczyciela.
Prosimy zapoznać się z tematami podanymi w zakładce zajęcia edukacyjne.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Sekcja Marketingu i Edukacji
zoo-edukacja@zoo.wroc.pl
+48 71 34 07 109
+48 71 34 07 125 


WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider